Dzień Mężczyzny

To dzisiaj?!?! Nikt się nie upomniał. Moi chłopcy obchodzą Dzień Chłopaka we wrześniu.

Mam w domu trzech męskich osobników. Codziennie się zastanawiam nad młodszymi, co z nich wyrośnie. A nad najstarszym- o co mu właściwie chodzi.

Codziennie też się cieszę, że mam synów, a nie córki. Dla córek nie byłabym chyba dobrą mamą. Synowie jakoś sobie ze mną dają radę.

A mężczyzn miałam w życiu wielu!

Dziadek. Spokojny. Żuł tytoń, bo go babcia ścigała za palenie. Oczywiście żuł w tajemnicy. Lubiłam te nasze tajemnice. Uczył mnie strzelać z procy, grać na lipowej piszczałce i na źdźbłach trawy. Dawał w dłonie wróble do zabawy w nadziei, że nie wrócą już na ogród. Uczył jeździć na rowerze.

Tata. Z tatą często wpadliśmy w spory w kwestii nauki. Kończyło się to awanturą, której mama nie mogła słuchać. A tata- jak tylko opadł kurz w moim pokoju- podrzucał czekoladkę na zgodę. Chyba byłam córeczką tatusia. Pewnie nadal jestem, choć widzimy się już rzadko. Tata ma ogromne serce, anielską cierpliwość i zawsze ciepłe dłonie.

Mąż. Jest nie do wytrzymania, podobnie, jak ja i podobnie jak ja z nim- on, jakoś jeszcze daje sobie ze mną radę. Razem popłakaliśmy się na filmie animowanym Coco, czego nasi synowie nie mogli zrozumieć. Mąż- podobnie, jak ja ma problem z orientacją w terenie. Zawsze się zgubimy, z czego zawsze się cieszymy odkrywając nieznane nam tereny. Nikt mnie też tak bardzo nie wkurza, jak mój mąż.

W szkole miałam zawsze wielu kolegów i tysiące tematów do rozmów. W pracy częściej pracowałam z mężczyznami. Moje znajomości z mężczyznami są trwalsze, niż te z kobietami. Być może dlatego, że mężczyznom zawsze się wydaje, że widzieliśmy się wczoraj.

Tak- lubię mężczyzn.

Ale moi Panowie. W społeczeństwie jesteśmy traktowane gorzej. Zarabiamy mniej, mamy gorsze stanowiska, więcej się od nas wymaga.

Wychowywane jesteśmy tak, byśmy były grzeczne, ładne i wrażliwe- a potem musimy walczyć o równe traktowanie, o akceptację i być twarde i stanowcze.

Ale świat bez Was byłby nudny!

Dlatego Drodzy Panowie- niech Wam się darzy! Bo jak Wy jesteście szczęśliwi, to my sobie też radzimy.

8 myśli na temat “Dzień Mężczyzny

  1. U mnie z tymi wzorcami meskimi z dzieciństwa kiepsko. Wychowalam się w ” babskim domku”. Mimo że zawsze byli koło mnie mężczyźni to nie mam do nich szczęścia. Dwa małżeństwa i teraz trudny zwiazek miedzynarodowy. Ale niech im się darzy. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s