Jestem

Wynajęłam pokój. Nikt ostatnio nie wymagał ode mnie dowodu osobistego. Wpisywał imię, nazwisko, firmę, pobierał opłatę, wydawał fakturę.

Tu pani skrupulatnie w wielkim zeszycie wpisała dane z dowodu osobistego. Zapytała przy tym, gdzie mieszkam, bo nie ma tej informacji w dowodzie. Ponieważ byłam niesamowicie zmęczona- nie odezwałam się, a ona wpisała moje miejsce urodzenia jako miejsce zamieszkania. Zdziwiłaby się, gdyby usłyszała, w ilu miejscach mieszkałam. Do wystawienia faktury wręczyłam jej wizytówkę. Widziałam jej zdziwienie.

W pokoju wybrałam jedno z dwóch łóżek kierując się dostępnością kontaktów i z książką w ręku usnęłam.

Obudziłam się tylko na moment, by zobaczyć swoje przekrwione oczy w lustrze, zdjąć soczewki, umyć zęby i ponownie wsunąć się pod kołdrę.

Miałam plan- posiedzieć na parapecie i obserwować życie w mieście. Ale niestety- zmęczenie wzięło górę, wybrałam sen.

Rano kilka razy przestawiałam godzinę pobudki. W końcu wstałam, spakowałam się i wyszłam. W recepcji były już dwie panie. Wydawało mi się, że ucieszyły się na mój widok. Obie podały mi fakturę, obie jednocześnie powiedziały ” Dzień dobry”. Miałam wrażenie, że obie cieszą się, że żyję.

A może po prostu pomimo szybkiej, porannej toalety wyglądałam nieco lepiej, niż poprzedniego dnia…

17 myśli na temat “Jestem

  1. Ciężko wziąć to pod uwagę… Na dodatek mało kto sobie z tego zdaje sprawę, że tak właśnie może być. Po przesłanych dwóch latach powinnam być wyspana na kolejne dziesięć.

    Polubienie

  2. Chciałabym czasami poobserwować nocne życie miasta (te światełka na wielkich ścianach bloków itp), mieszkając na wsi mogę co najwyżej podpatrzeć stadko saren, albo lisa udającego się na kolację do sąsiadów 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s