Siedzę

Siedzę w pewnej instytucji na korytarzu i czekam. Gdyby nie to pomieszanie zapachów róźnych kaw ( i tu muszę dodać, że nie każda kawa pachnie ładnie, a te wręcz śmierdzą) byłoby przyjemnie. Nikt w tym budynku się nie spieszy. Noszone są te kawy w filiżankach na spodkach, jedzone są sałatki w pokoju konferencyjnym, ciasteczka ( świętują dzień wiosny?). Rozmowy niespieszne. Aż dziwne, że takie miejsca pracy istnieją- pomyślałam. Pomyślałam też, że może mogłabym tu pracować widząc drzwi do księgowości. Wyszła pani księgowa, a wówczas uznałam, że to byłby błąd… Kolejny.

Mogliby dla oczekujących postawić sofę lub wygodne fotele…

Szukam spokoju i spowolnienia, a podobno jestem, jak przeciąg- tak mnie wczoraj określono w pracy. Pytałam dwa razy, czy się nie przeslyszałam. Dziwne uczucie, kiedy się czuje, że nie ma się siły, a inni widzą wulkan energii…

14 myśli na temat “Siedzę

 1. Tak, to mnie dosyć często właśnie zastanawia i niejednokrotnie dziwi jak jesteśmy postrzegani przez innych. I czy to my tak dobrze gramy, przywdziewamy maski, czy też może obserwujący nas są tak pobieżni w patrzeniu na nas, czy może bardziej widzą to co chcą zobaczyć, albo nawet projektują. Ciekawe i trochę mylące to jest:). U mnie zdarza się dosyć często, tak często, że zaczęło mnie to w dużej mierze bawić:)

  Polubione przez 1 osoba

 2. Akurat! Miałam przyjemność czytać Igraszki losu i zgadzam się z innymi:)) Zaczytywałabym się zapewne w tym co wyszłoby spod Twojej ręki:))) Z nas dwóch zdecydowanie lepiej słowem władasz:)) Nie pochwaliłam tam, to pochwalę tutaj, naprawdę dobrze się Ciebie czyta!:)

  Polubione przez 1 osoba

 3. Spokój i spowolnienie są moimi cechami przyrodzonymi. Po tylu latach obcowania z nimi bywa, że czasem przeszkadzają. Ale rzadko, bardzo rzadko. Jak przeciąg to hulają w tę i nazad u mnie w głowie ino myśli.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Dlatego, że w pracy jesteś jak przeciąg, potrzebujesz poza pracą spowolnienia. Zmęczenie materiału. Potrzebujesz odpoczynku, ale ciekawe czy umiesz odpoczywać? 🙂
  Pytam nie bez powodu, ja chyba nie za bardzo umiem.

  Polubienie

  1. Nie umiem odpoczywać. Ostatnio w ogóle miałam problem z odpoczynkiem, bo zasypiałam, a to niekoniecznie lądował pozytywnie moje baterie. Na urlopie zaczynam odpoczywać po tygodniu- kiedy już zapomnę o wszystkim i machnę ręką na wszystko inne 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   1. To tak jak ja. Kiedyś słyszałam, że właśnie dlatego powinno się brać 3 tygodnie urlopu. Bo w pierwszym tygodniu jeszcze myślisz o pracy a w trzecim już myślisz o pracy. Odpoczywasz tylko w środku:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s