Płacz

Sylwia Chutnik mówiła, że pozwala sobie na płacz. Bo tak trzeba, tak jest lepiej.

I ja też pozwalam sobie na płacz. To bardzo dziwne uczucie pozwolić sobie płakać wśród nieznajomych. Dziwne też dla osób, które spotykają taką płaczącą osobę.

Za pierwszym razem rozpłakałam się w pociągu, w przedziale, w obecności obcej dziewczyny. Miałam jeszcze siłę powiedzieć jej, że będę płakać, nie potrzebuję wsparcia, że przepraszam, ale nie mogę inaczej. Biedaczka miała okazję spędzić ze mną trasę jednego odcinka drogi, po czym obie wysiadłyśmy w tym samym mieście. Była dzielna. Nie uciekła.

Za drugim razem rozpłakałam się w pracy. Na mój widok wszyscy zamarli, a mnie roznosiła energia, którą wszyscy do dnia dzisiejszego wspominają.

Za trzecim razem płakałam idąc szybkim krokiem ścieżką nad jeziorem. Dołączył do mnie mężczyzna, który usiłował nakłonić mnie na rozmowę przy kawie, opowiadając przy tym, jak to był nieszczęśliwie zakochany i też tak beczał.

Płacz, jeśli musisz. To nic strasznego. Wszyscy jesteśmy nienormalni.

15 myśli na temat “Płacz

 1. Ze łzami czasem udaje się wypłukać z oczu lub serca okruch szkła z lustra Królowej Śniegu. Dużo odwagi trzeba, żeby płakać wśród ludzi, a nie tylko w samotności

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ja bardzo długo nie płakałam. Byłam długi czas twardzielką nastawioną na przetrwanie. Nawet mój ówczesny chłopak mawiał do mnie ” Pani Prokurator”. Potem jak już płacz przyszedł, nie mogłam się od niego uwolnić tak bolało.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Mi się to udało dopiero na antydepresantach… A może w przerwie? Nie pamiętam…
  Podobnie mam z przytulaniem. Kiedyś się nie przytulałam, a teraz się temu poddaję.

  Polubienie

 4. Płakać każdy może. Jeszcze nas nauczono, że kobiety mogą płakać- a co z mężczyznami…, oni to dopiero muszą siać popłoch o ile zdarzy im się zapłakać publicznie…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s