Rycerz

Majówka. Tak szybko, jak się rozpoczęła, tak szybko się skończyła.

Zapomniałam o tym, że mieszkam z mężem pod jednym dachem, a to raczej komplikuje wszystko. Poza jednym – dostaję w dni wolne śniadanie do łóżka.

Tak cudownie było do południa.

Bo potem zadzwoniła „mamusia” i zauważyła, że synek ma chrypkę, więc pewnie chory, na co mąż odpowiedział twierdząco.

Potem do męża zadzwoniła Lola, spanikowana, że straci pracę. Mogła sobie Lola odpuścić i w Święto Pracy nie lamentować. Mąż jednak się przejął i mimo mojego kompletnego braku zainteresowania próbował i to trzykrotnie, jak Lola, lamentować. W końcu mój brak reakcji wyprowadził go z równowagi.

Na złość stwierdził, że nie będzie na obiad ziemniaków i mięsa. Odmroził kluski, podał dzieciom z cukrem, pojechał z nimi na wycieczkę rowerową i już.

A ja myślałam, myślałam i nic nie wymyśliłam. Mój mąż był zawsze bardziej pomocny dla innych kobiet. Bo pewnie one widzą w nim rycerza na białym koniu, a jak wiadomo rycerz nie wynosi śmieci, nie przepycha odpływu, nie zakłada trawników…

Dlatego z zazdrością obserwowałam sąsiada, któremu mąż, będąc jeszcze w porannej zbroi, pożyczył taczkę. Oni zakładali trawnik i uwijali się jak pszczółki przez cały dzień.

Podczas, gdy my stoczyliśmy walkę, jak na bractwo rycerskie przystało. I u nas nadal trwa epoka zakutego łba…

A oni… jeszcze potrafią razem.

17 myśli na temat “Rycerz

  1. Cóż, może Cię rozczaruję, ale w dzisiejszych czasach rycerze nie istnieją, są tylko wytworem wyobraźni lub mrzonką i tęsknotą (kobiet lub mężczyzn). Szkoda na to czasu.

    Polubienie

  2. a ja Ci powiem tak, ze przyjaciólki maz tez lametowal z pracowa Lola, az wióry szly, tak przez rok, zanim nie wyszlo, ze cielesnie tez ja pociesza … a poza tym, to wlasnie spamuje https://fotymargieski.blogspot.com … kurde musialam zalozyc bloga, zeby miec ulubione blogi na biezaco …

    Polubione przez 1 osoba

  3. Też myślę, że taki stan jest najlepszy, byleby tylko się jakiś zabłąkany rycerz nie pałętał po zamku, nie podrzucał zbroi do czyszczenia itd…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s