wspomnienie

Piękna słoneczna pogoda, prawie bezwietrznie, niemalże bezchmurnie.

Mąż zagniewany, że spacer nie potoczył się szlakiem gastronomii, poszedł w stronę morza. Starszy uparcie chciał wracać. Młodszego zaczęła boleć noga, więc skorzystałam i razem z nim wygodnie położyłam się na ławce na placu prowadzącym na molo. A raczej na drewnianej budowli, na której można grupowo zażywać kąpieli słonecznych. Z dala dochodził szum fal, odgłos trąbki i jeszcze jakieś muzyczne akcenty. Zastanawiałam się, co takiego ma w sobie ten szum morza, że działa na mnie kojąco. Na syna też podziałała atmosfera, bo nagle ucichł.

Jednym okiem obserwowałam spacerowiczów. W wolnym tempie przechadzali się przedstawiciele grupy emeryckiej. Pośpiesznie przecinali szlak ci, z małymi dziećmi. Było trochę osób z psami. Grupa motocyklistów wyraźnie odcinała się na tle reszty wczasowiczów.

Dostrzegłam wycieczkę, której liczbę uczestników sprawdzał… On- Ten, który Odszedł. Otworzyłam drugie oko. Nie, to nie był on, ale to już kolejny raz, kiedy zdawało mi się, że go widzę. Uśmiechnęłam się do siebie. Zazwyczaj takie rzeczy widziałam w filmach, czasem czytałam o takich historiach w książkach. Ale żeby spotkało to mnie?-nie sądziłam, że jest to możliwe.

Nie, nie tęsknię. Tak, brakuje mi go.

Chyba najbardziej brakuje mi tych kurzych łapek wokół jego oczu, które przypominają o tym, że należy się w życiu częściej śmiać. I tych spokojnych, opanowanych i pewnych ruchów, które dają poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

I może trochę odmienności i szczypty zapomnienia… pomyślałam dostrzegając na horyzoncie nie do końca szczęśliwą twarz męża.

Ponownie przymknęłam oczy i uśmiechnęłam się do siebie odwracając twarz w stronę słońca. Jeszcze chwilę…

9 myśli na temat “wspomnienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s