– A gdzie się podział Wysoko Postawiony?- zapytała.

Z tym pytaniem w głowie jechałam do domu. Szukałam odpowiedzi… Jeszcze do niedawna cała firma drżała, kiedy Wysoko Postawiony wzywał mnie do swojej Norki. Dziś, kiedy usłyszałam to pytanie, zwróciłam uwagę na to, że aż trzy osoby wyraziły troskę o to, czy on aby nie próbuje mnie skrzywdzić. Trochę się zdziwiłam, bo nigdy nie uważałam się za jego ofiarę i dzielnie odpierałam atak. Wiadomym jednak było, że cokolwiek by się nie działo, skupi się to w końcu na mnie.

Nawet Najwyższy wydał polecenie służbowe Wysoko Postawionemu, żeby na koszt firmy zabrał mnie na obiad. Wyśmialiśmy pomysł. I on i ja. On, bo nikt mu nie będzie mówił, z kim ma jeść. Ja, bo płacę za siebie i jem kim chcę.

Potem te perfumy… Przedsnem wówczas zauważył, że od nienawiści już tylko krok do miłości.

Gdybym ja tylko wiedziała, co uczyniłam, byłabym właścicielką mocy, której nazwać jednym słowem nie potrafię, wiem tylko, że jest potężna.

Teraz pijemy wspólną kawę, czasem jedziemy razem na obiad, w końcu rozmawiamy, zaczęliśmy współpracować. Zaczęło być normalnie- tak, jak chciałam, by było od samego początku.

Teraz cała firma milknie, kiedy Wysoko Postawiony wzywa mnie do swojej Norki. Próbują usłyszeć, o czym rozmawiamy…

16 myśli na temat “

 1. Taktyk przetrwania z trudnymi współpracownikami lub jeszcze trudniejszymi przełożonymi jest wiele. Może trafiłaś na skuteczną. Też przez to przechodziłem, choć wolałbym nie. Byle tylko wybrana metoda sprawdziła się długofalowo.

  Polubione przez 1 osoba

 2. W istocie mógł to być również jakiś czynnik zewnętrzny wygenerowany przez zewnętrzność niezależną od Ciebie. Jeden z moich przełożonych stał się bardziej ludzki kiedy tylko rozstał się z żoną. Cały oupenspejs biurowy dowiedział się o sprawie z poślizgiem, ale zaraz ludzie skojarzyli daty rozstania z falą lepszego nastawienia pana kerownika 😉

  Polubienie

 3. Tak, tak – masz rację. Tu też w tle była żona, ale też choroba i jego i moja. I problemy z produkcją. Podejście przełożonego. Cala masa czynnikow, którymi próbowałam usprawiedliwić jego zachowanie, ale i też moją reakcje podczas kontaktu z nim. Ja też łatwa nie jestem, też potrafię tupac nogą!

  Polubienie

 4. Chciałabym poznać Twoje metody. Mnie już zabrakło pomysłów przychodzą do głowy tylko drastyczne. Rzucić wypowiedzeniem.

  Polubienie

 5. Też rzucam wypowiedzeniem.
  Z drugiej strony wszystkim tłumacze, że skoro już razem pracujemy i spędzamy że sobą często więcej czasu, niż z bliskimi w domu- to zadbajmy o otoczenie i relacje, bo warto! Ale trzeba chcieć i włożyć w to trochę pracy.

  Polubienie

 6. Tak mówię i tak działam ale na niektórych nie ma mocnych. Jedna osoba potrafi rozwalić cały zespół. Całkiem fajny zespół.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s