Poczta…

Dotarła dziś poczta…

Długo szła… Ale dotarła, choć na poczcie nie można było doliczyć się opłaty… Bo 2+1,5 dało im w sumie 3,30. A jak wiadomo 3,30 nie starcza. No cóż,czas ma swoją cenę.

Za to ja dzisiaj utknęłam w dniu 14 kwietnia 2019 roku i dopiero zamykając komputer dotarło do mnie wraz z trzecią kartką, że mamy maj.

Maj!

A moje młodsze dziecko przestało chodzić do szkoły. Widocznie mu się nie opłaca…

12 myśli na temat “Poczta…

 1. Te kartki wędrowały 100 lat? Ślimak je dostarczał? I to na dodatek z dyskalkulią? Gdzie Ty mieszkasz?
  A Twój syn widocznie ma jakieś powody awersji do szkoły. Kiedy moje dzieci robią coś irracjonalnego, to staram się sięgnąć pamięcią do swojego dzieciństwa lub nastoletniości i przypomnieć jakąś sytuację, kiedy uważałam, że mam rację i nikt mnie nie rozumie. Wtedy to bolało, jego może też coś boli, tylko trudno mu to wyartykułować

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ale Poczta Polska kazała Ci dopłacać do tych kartek, czy po prostu nabazgrali na kartkach swoje rachunki i wrzucili do skrzynki bez zmuszania Cię do wnoszenia opłat? Z pewnością zorientowali się, że znaczki są nieco nieaktualne, bo pochodzące z lat 70. minionego wieku.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Kwota właściwa, a nawet z górką, ALE znaczki są wycofane z obiegu od przynajmniej trzydziestu lat 😉 Pocztowcy mogli więc naliczyć opłatę dodatkową. Zwykle jednak kończy się tak, że przekreślają nieaktualne znaczki i wpisują lub stemplują wartość koniecznych dopłat. Zdaje się jednak, że ich nie egzekwują.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Okres przydatności określa Poczta Polska publikując na swoich stronach listę roczników znaczków wycofanych z obiegu. Zasadniczo wszystko sprzed 1995 roku jest już wycofane, a i z późniejszych lat jest sporo wycofanych. Dla pocztowców problemem może być to, że nie na wszystkich znaczkach podany jest rok produkcji. Jeśli go brak, to muszą sprawdzać w jakichś swoich rejestrach, czy dany znaczek jest wycofany czy jeszcze aktualny. Zwykle rok na znaczku nadrukowany jest gdzieś przy brzegu, malutką czcionką 😉

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s