Dziadkowie

W domu niezdrowa sytuacja. Nie mam mocy, by coś zmienić. Nie jestem nastawiona negatywnie, ale martwi mnie to, że jest, jak jest.

Rodzice męża goszczą u mnie już któryś tydzień. Nie mam nic przeciwko, bo zawsze dbałam o to, by dzieci były blisko babć i dziadków.

Mama męża wstaje z nim rano i robi mu śniadanie, potem idzie jeszcze pospać. Nie mam nic przeciwko, niech mąż ma podane śniadanie – ja niestety od śniadań nie jestem.

Na obiad mama robi mizerię. Dostaje ją tylko mój mąż. Ok, lubi…

Po obiedzie mąż pisze pismo, którego treść układa ze swoją mamą. Pismo źle zredagowane i trochę mi przykro, że w tej formie wyjdzie w świat, ale właściwie mnie ono nie dotyczy. Wyraziłam swoje zdanie. Nie zostało wzięte pod uwagę.

Wieczorem zwracam mężowi uwagę na źle działający mechanizm, w obronie męża stają rodzice.

W nocy śpimy osobno.

Dzieci prawie w ogóle nie spędzają z rodzicami męża czasu. Bo albo jest Koło Fortuny, albo Familia, albo muszą coś zrobić, albo do sklepu, albo kawa, albo Zniewolona, albo oni spędzają czas z moim mężem.

Nie chcieli iść z nami nad jezioro, bo za ciepło, woleli siedzieć na tarasie (w pełnym słońcu). Mąż nie, bo wolał basen.

Ale dzisiaj coś się zmieniło. Teściowa chciała wziąć na spacer moich chłopców, żeby pokazali jej sąsiednią ulicę. Młody w tym momencie przyszedł do mnie z pytaniem, czy możemy iść do ogrodu po miętę, bo boli go brzuch. Starszy słysząc, że jest niedobry jak zwykle, bo nie chce iść, wziął tablet i przestał się odzywać. Kiedy wyszła- chłopcy zapytali się mnie, czy już czuję się dobrze i czy pojadę z nimi nad jezioro.

Ich babcia jest przedszkolanką.

A wracając znad jeziora zadali mi pytanie:

” czy ty się mamo cieszysz, że masz tatę, który jest dziadkiem?”

13 myśli na temat “Dziadkowie

  1. Są dziadkowie ciepli i są dziadkowie chłodni. Moje dziecko ma obie opcje bo rodzice mojego niemęża są zdecydowanie chłodni. Nie chodzą z wnukami na plac zabaw, niechętnie z nimi zostają i tylko kiedy naprawdę trzeba. A dzieci to czują i lgną tam gdzie ktoś okazuje im prawdziwe zainteresowanie.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Moj Tata od zawsze byl ukochanym Dziadkiem. Nawet jak cos ogladal w telewizji – filmy przyrodnicze albo bajki – to z Miskiem na kolanach i tlumaczac mu co sie dzieje na ekranie… W tym roku razem chodzili na spacery i na ryby, czytali wspolnie jedna gazete, a Misiek pokazywal Dziadkowi filmy na youtube 😉

    Polubione przez 1 osoba

  3. O Matko Bosko Ugandyjsko i Józefie Stalinie! Czytając takie opowieści dziękuję Wielkiemu Mzimu, że dziadków naszej progenitury umieścił tak daleko od naszej mieściny, a nasz metraż mieszkaniowy jest tak mizerny, że skutecznie zniechęca do zbyt długich odwiedzin.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s