Co w duszy gra…

Przedział wagonu PKP.

Po mojej prawej stronie, kobieta ze słuchawkami na uszach, przegląda zapis nutowy w wielkim skoroszycie.  Po lekkich drganiach dłoni i głowy wyczuwam wielkie emocje, momenty dynamiczne i wyciszone.

Pomyślałam, że jej zazdroszczę. Chciałabym być w jej umyśle.

Ładna, drobne kosmyki włosów, które uwalniały się z upięcia, w rytm muzyki opadały jej na twarz. Nie miała makijażu, poza ładnie zarysowaną linią brwi i delikatnie podkreślonymi rzęsami.

Przerwała. Zerknęła z uwagą na wyświetlacz, na którym komunikator zasygnalizował nawiązanie rozmowy. Duże litery wzbudziły i moją ciekawość.

Rozmowa okazała się równie ekscytująca, jak słuchany w jej głowie utwór. On zapewniał ją, że koncert poprowadzi, jak zwykle profesjonalnie. Przypominał, że w nią wierzy i obiecywał, że będzie z nią myślami. Ona zaprzeczała. Stop. Przestań. Nie. Nie mogę. Piszę przestań. – kolejno spod jej palców wyskakiwały słowa. Emocje, dynamika wypowiedzi, cisza.

Jej odbicie w lustrze ukazało smutek, samotność, niewiarę.

 

 

17 myśli na temat “Co w duszy gra…

 1. Jak z zewnątrz życie osób wydaje się nam ekscytujące i do pozazdroszczenia;)). Ale zazwyczaj pod głębią tłoczą się problemy, troski, czy też nawet i samotność jak napisałaś. Wydaje się, że nikt nie jest wolny od tego, może dzieci mają lepszy kolorowy świat…, chociaż i swoje problemy też już mają. Z latami tylko ich przybywa…, chyba;))

  Polubione przez 1 osoba

 2. Czytanie wiadomości w cudzym telefonie?! Jakie to irytujące, kiedy ktoś obcy zapuszcza żurawia. Ja zawsze w takiej sytuacji pytam obcego, czy naprawdę nie ma swojego życia, że musi śledzić moje? Nie znoszę, kiedy ktoś przekracza granicę mojej tolerancji – cokolwiek przez nią rozumieć. Uff…

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nie demonizowałbym smutku. Jest uczuciem, jak każde inne.
  A depresja nie wynika z oddalenia się od człowieczeństwa. Może wręcz przeciwnie. Wzmaga głód, by ludzie i ja (sam) traktowali się …po ludzku. W tym sensie…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s