5 km

Wyszła z domu, szła bez celu. Pięć kilometrów to odległość, która pozwala wyciszyć emocje. Przerabiała to już nie raz po kłótni z mężem. Początek jest ciężki, bo oddech jest jeszcze nierówny i płytki. Myśli wzburzone. Nogi plączą się, kopią kamyki, by wyładować złość; szurają w liściach – na złość butom, które cierpią. Potem udaje się wpaść w rytm. Ciało zaczyna współpracować. Oddech jest głębszy, a w głowie pojawiają się przyjemne myśli. Tlen- pierwiastek, który poprawia pracę mózgu, motywuje ciało do wzmożonego wysiłku. Spojrzała w telefon. ” Ja taki dystans robię w 50 minut” – odczytała w odpowiedzi na wysłaną, krótką wiadomość o spacerze. Uśmiechnęła się do siebie… Wiedział, że po przeczytaniu przyspieszy kroku, by porządnie się zmęczyć? Zrobił to celowo, czy przypadkiem?

Przyspieszyła. Pomyślała, że to nawet dobrze, bo ścieżka, którą wybrała prowadziła częściowo przez las, a dzień, jak wiadomo robi się coraz krótszy.

Pięknie tu- pomyślała, choć każdy obcy szelest w liściach sprawiał, że serce na chwilę przestawało bić. Ptaki jeszcze tylko gromadnie sfrunęły na nocleg robiąc ambaras przy zajmowaniu gałęzi drzew na nocleg. Spóźniony kos przeciął jej drogę.

Mrok sprawił, że zapaliły się latarnie w zamieszkałej części. Skręciła bezwiednie. Zapukała do drzwi domu.

Otworzył jej cały rozpromieniony.

– Wejdź, zapraszam. Herbata gotowa. Wolisz z sokiem malinowym, czy z imbirem?- zaproponował z uśmiechem.

– Skąd wiedziałeś?- zapytała, a on wyświetlił na telefonie jej wiadomość o planowanych 5 kilometrach w szybkim tempie.

– Miałem nadzieję, że wybierzesz właśnie ten kierunek- odpowiedział chwytając ją za rękę i wciągając do domu, w którym pachniało szarlotką.

23 myśli na temat “5 km

  1. No to nie wiem, albo kłamczuszek albo lubi się korygować i być klepany po pleckach i chwalony. Od razu dowiedz się czego jeszcze nie potrafi🤣
    Ale może to i dobrze, zwłaszcza jak jeszcze potrafi robić herbatę 🤔

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s