najpierw pomyśl

Wysłałam maila. Po przespanej nocy i przespanym pomyśle, wysłałam kolejnego ze sprostowaniem, że to, co było w poprzednim mailu, to nie była do końca przemyślana idea. Cisza.

Nie było odpowiedzi ani na pierwszego, ani na drugiego maila.

Zadzwoniłam. Jechał samochodem, po drodze gubił zasięg. Dowiedziałam się, że musi zrobić remont dachu, że telefon oddał do naprawy, że projekt, który miał zrealizować jest jeszcze nieukończony i gdyby nie to, że tracił zasięg, rozmawialibyśmy pewnie dłużej. Bo oczami wyobraźni malowało mi się wszystko to, o czym mówił… To człowiek z piękną duszą. Tak czułam, że ma kłopoty, kiedy oglądałam jego blog, nietknięty praktycznie od ostatniego razu, kiedy go odwiedziłam… Nieaktualizowane strony społecznościowe… Zdjęcia starych okładek pism… Może skoncentrował się na dużym zleceniu… – pomyślałam.

Głos miał słaby, ale bardzo przyjemny. Jechał tymi swoimi wąskimi, krętymi dróżkami o dużym nachyleniu w stronę domu. Próbowałam z nim coś ustalić, ale nie do końca było to łatwe. Może przez spadek ciśnienia. Dał kilka propozycji, na niektóre pokręcił nosem…

-Proszę mi dać godzinę, dojadę do domu, pomyślę i dam odpowiedź.- odrzekł.

Usiadłam w zamyśleniu. A może to, do czego doszłam w rozmowie, nie było do końca właściwe? Może niezgrabne? Może nie do końca przemyślane?

Wysłałam SMS, z informacją, by się nie siłował ze zmianą projektu, bo może wyjdzie niezgrabnie. Może zbliżę się do bardziej standardowych rozwiązań?

Oddzwonił natychmiast: „Ja tylko bardzo Panią proszę o cierpliwość. Proszę nie zmieniać tak pochopnie projektu. Muszę pomyśleć.”

Zamilkłam. Dobrze, już dobrze. Czekam. On myśli. Ja poczekam… Poszukam sklepu z cierpliwością.

18 myśli na temat “najpierw pomyśl

  1. Mało Ciebie znam. Ale odbieram jako bardzo kobieca w moim pojęciu kobiecosci. Trochę zakrecona, z pewnością nie ksiegowa. Jakiś wolny, może artystyczny zawod? Nie wiem do końca, ale kiedyś będę wiedział 💓

    Polubione przez 1 osoba

  2. Kłamstwo a więc i komplementy są strata czasu i życia. Nie używam ich. Po prostu tak uwazam😎 choć trudno to zdefiniować.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s