Wróżby

Pani Salmiakowa, jak co roku, korzystając z Andrzejkowego uroku, właśnie zabiera się za przygotowywanie wróżb, by dowiedzieć się, jaką pannę przygarną moi synowie, jaki los mi się z wosku maluje i czy mogę, jak zwykle liczyć na miłość :)))

Mężowi wróżyć nie muszę. Pieniądze się go nie trzymają, bo wybrał się na czarne szaleństwo. Czarne szaleństwo pochłonęło też teściów :)))

Zdradzę Wam tajemnicę- jeszcze nie było tak, żebym sobie w tę noc odmówiła wróżenia :))) A już taka duża jestem :)))

10 myśli na temat “Wróżby

 1. Leję wosk, potem rzucamy cień kształtu na ścianę i zastanawiamy się, co to oznacza :)) a chłopcom wkładam kartki z imionami dziewczyn pod poduchy. Rano muszą losować. W zeszłym roku musieli wyciąć serce i wpisać na nim imiona wszystkich dziewczyn. Następnie z zamkniętymi oczami i od niezapisanej strony kłuć szpilką losując wybrankę. :))) każda okazja do zabawy jest dobra 🙂

  Polubienie

 2. No tak, to jedyne mi znane wróżby, lanie wosku i karteczki z imionami. Ciekawa jestem innych sposobów na wróżby andrzejkowe. Jakby się dac przekonać to mógłby to być fajny sposób na zabawę i wieczór;))

  Polubione przez 1 osoba

 3. Daj się przekonać 🙂 Możesz też obrać jabłko ze skórki, by powstała długa skórka, rzucić za siebie, odczytać pierwszą literę imienia wybranka ułożoną ze skórki i najwazniejsze- zjeść jabłko :))) smacznego :)))

  Polubienie

 4. Ooooo…, gdzie byłaś 15 lat temu jak Cię potrzebowałam przy wyborze imienia wybranka;)). A tak mogły się inaczej potoczyć moje losy;))
  Z tym jabłkiem to nie słyszałam, przyda się na przyszlosc dla pokoleń:)

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s