Pytania

Wczoraj karetką ze szkoły zabrano dziewczynę. Szósta klasa. Próba samobójcza.

Słucham opowiadań syna:

„wszyscy mówią, że to depresja, że ona od dawna przesiadywała w łazienkach szkolnych. Chciała już dawno albo podciąć sobie żyły, albo się powiesić. Ja w ogóle tego nie rozumiem. Nie mogła z kimś pogadać? Ma przecież chłopaka. Nie wiem. Może ona nie myła rąk, może się czymś struła, coś jej zaszkodziło, że nagle taki atak… Dzisiaj grałem z nią w piłkę. Zapytałem, co robiła w szpitalu, ale się zdenerwowała. Co to właściwie jest ta depresja?”

Nie umiałam odpowiedzieć synowi na pytanie. Nie dzisiaj. A dziewczynkę znam. Wydawało się, że jest bardzo silną osobą. Bardziej bałam się o jej siostrę- tamta wydaje się sobie nie radzić kompletnie.

Znowu uważam, że szkoła zawiodła…

17 myśli na temat “Pytania

 1. Szkoła nie jest od tego, od wychowania są rodzice i tylko oni powodują że dzieci są, tak podatne na, cały ten kał ze świata. Po prostu rozoieorzono rodzinę i związane z nią wartości, gkiwnie odoowiedziaknosc. Większość takich dzieciaków to rodziny patologiczne, to wcale nie znaczy że biedne czy alko. Ridzibaxoarmtikogiczba, jest taka, w której jest niedostatek uczuć!

  Polubione przez 1 osoba

 2. Swoją drogą…, to po raz kolejny zachwycam się Twoim dzieckiem;)). Tym jakie ma przemyślenia i jaki jest otwarty na innych, bez grama złośliwości.
  Mam nadzieję, że Dziewoja będzie teraz otoczona opieką, pomocą i że nikt nie zawiedzie..

  Polubione przez 1 osoba

 3. O masz…,
  Ja ostatnio musiałam podpisywać zgodę na wizyty Małego Księcia u psycholog. Nie wiem jak ze starszymi dziećmi jest, ale jeżeli to też jest wymagane, to nawet będzie ciężko o minimalną pomoc ze szkoły, przynajmniej „legalnie”.

  Polubienie

 4. W tamtym roku miałam problem i chciałam wraz z synem porozmawiac z pedagogiem szkolnym. Nie udało mi się. Pokonała mnie „droga służbowa”… Wydawało mi się, że pedagog powinien pomóc w problemach szkolnych.

  Polubienie

 5. Trudne pytania ale musisz się z nimi uporać. To ważne żeby była odpowiedź rzetelna. I może rozmowa. A szkoła.. Nie mam o niej dobrego zdania. Na szczęście nie mam też z nią styczności poza wiadomościami z boku.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Taka wrażliwość na dobre i złe strony. Jak radzi sobie w grupie? Maks też jest wrażliwy i raczej delikatny. Nie zna agresji jako takiej. Boję się co będzie w szkole.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Byc moze nie czujesz sie na silach, ale moze sprobuj, dzieci sa swietnymi oberwatorami i byc moze Twojemu synowi latwiej bedzie zrozumiec Ciebie i Twoje zachowania i nastroje.
  Mojemu synowi bardzo pomoglo i zrozumiec mnie i wiedziec co sie dzieje…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s