Podpowiedź

Wpisałam w wyszukiwarkę słowo „wniosrk” co prawda z jakąś literówką, ale od razu wyskoczył w podpowiedzi „wniosek o rozwód-wzór”.

Pozew o rozwód

Pod linkiem ” pozew o rozwód 2020″ odnalazłam plik do pobrania, z którego w tym roku skorzystało ponad 44 tys. użytkowników. A mamy początek marca… Prawie 140 tys. osób przeglądało ten plik. Zdziwiłam się…

Weszłam raz jeszcze w wyszukiwarkę. Po wpisaniu „wniosek” wyświetlały się kolejno: wniosek urlopowy, wniosek o dowód, wniosek o wpis do CEDIG.

Zerknęłam na wniosek. Choć prosty w formie, skomplikowany w opisie, a „ponadto, aby pozew wszedł w życie niezbędne jest zaakceptowanie przez sąd przesłanek pozwu oraz zapewnienie tego, iż nie ucierpi dobro małoletnich dzieci małżonków, jeżeli takie istnieją”- powoduje, że sprawa wydaje się jeszcze trudniejsza, niż tkwienie w związku… 

26 myśli na temat “Podpowiedź

 1. Mnie też się udało, ale to było 34 lata temu 🙂
  Ja w innej sprawie. Upiekłam piwoszki! Z połowy porcji, nie wiedziałam co mi wyjdzie, wolałam podjąć mniejsze ryzyko. Wyszły! Są rewelacyjne, przepyszne! Właściwie były, schowałam trzy dla wnuczki 🙂 Poza tym działają rozweselająco podczas przygotowania. Skoro zużyłam trochę piwa do ciasta to resztę wypiłam, przecież nie mogło się zmarnować, prawda?

  Polubione przez 1 osoba

 2. I to jest właśnie dobre podejście! By humor był lepszy i przyjemność dla wszystkich z jedzenia duża. Ogromnie się cieszę, że Ci smakowały.
  Przypomnij mi latem o dżemie z gruszek na białym winie. Efekt podobny :))

  Polubione przez 1 osoba

 3. Koniecznie. Te gruszki to jeden z moich lepszych przepisów. Lato, gorąco, gruszki pachną niesamowicie…parno i jeszcze to białe wino, żeby się nie zmarnowało… A o to, co w słoiczkach – upominają się później smakosze…dziwne, bo jak dotąd w większości mężczyźni :)))

  Polubione przez 1 osoba

 4. Trudna to decyzja. Bardzo. Zwłaszcza jak są dzieci. Ja co prawda nie o rozwodzie ale o rozstaniu myślałam wielokrotnie. Może życie w konkubinacie wydaje się pod tym względem bardziej komfortowe bo nie trzeba pisać żadnych wniosków. Chociaż wydaje mi się że to akurat w tym najmniejszy problem.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ach, dopiero teraz przeczytałam. Pisałam, że źle zdałam pytanie, bo właśnie martwię się o znajomego, który musiałby stoczyć niełatwą walkę o dzieci… To jedna tylko z kwestii, w której nie chciałabym być mężczyzną…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s