Polityk też człowiek

Chyba po raz pierwszy obudziło się we mnie współczucie skierowane do polityka.

Widząc dzisiaj Ministra Zdrowia pomyślałam, że mu współczuję. To teraz okres bardzo wytężonej pracy. Oczywiście stoi za tym cały sztab ludzi. Ale pomyślałam, że chyba jest już bardzo wyczerpany, a to dopiero początek drogi.

I dla niego i dla innych służb, które teraz nie mogą zwolnić, a wręcz przeciwnie… Nie mają możliwości ochrony siebie, a co za tym idzie i bliskich.

Farmaceutom szczerze współczuję i trzymam za Was kciuki.

Ja sama jestem w dziwnej sytuacji. Nie mogę pracować tylko i wyłącznie zdalnie. Chętnie wybrałabym zaległy urlop, ale jeśli to zrobię, ktoś nie otrzyma na przykład przelewu… A jeśli teraz nie generuje dochodu, każdy wpływ ma dla niego znaczenie…

8 myśli na temat “Polityk też człowiek

 1. Faktycznie, pchając się na urząd ministra nie wiedział, co go czeka…
  Dodatkowo, musiał tak rozpychać się łokciami, żeby pokonać sporą konkurencję we własnej partii (to dopiero był wyczyn)
  Tak, tym wszystkim farmaceutom, anonimowym lekarzom i innym funkcjonariuszom, do których kamera telewizyjna nie dociera należą się brawa, podziękowanie, współczucie i pomoc w niesieniu pomocy. Politykom? Eee…

  BTW, zbit napisał, że ciężko chory.

  Polubione przez 1 osoba

 2. To trudny czas i powiedziałabym, że to też czasów wyborów, czyli wyważenia, co jest naprawdę ważne, a co nie i można to odłożyć na później, tym samym ograniczając kontakt z innymi ludźmi. Musimy być rozważni i widzę, że Polacy są, stosują się do zaleceń. A Min. Szumowski rzeczywiście trafił na trudny czas swojej kadencji, ale cieszy się dużym zaufanie społeczeństwa. Oby udało mu się ten stan utrzymać:)

  Polubione przez 1 osoba

 3. Oczywiście, że polityk a zwłaszcza minister zdrowia to człowiek. Wielka odpowiedzialność i stres. A ci wszyscy, którzy wybrali zawód medyczny zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. I należą się im podziękowania.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Wielu ludzi jest teraz w bardzo niekomfortowej sytuacji i martwi się nie tylko zdrowiem, ale i prozą życia niestety. Każdy to człowiek…, no chyba że np świnia , to wtedy już nie;))

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s