O kochaniu

Cieniewiatru opublikowała wpis o Miłości w czasach zarazy. Postanowiłam dodać coś od siebie.

Mamy tyle czasu na rozmowy…

Trochę się o tym słyszy… Choć w różnych aspektach. Z jednej strony Ci, którzy mogli ze sobą żyć, nie potrafią funkcjonować razem we wspólnym domu podczas kwarantanny. Damscy bokserzy kochają bardziej. Jedne prognozy wskazują na wzrost liczby urodzeń, a inne na wzrost liczby rozwodów.

Podobno na portalach randkowych zamiera ruch. Słyszałam o tym, że zakochane pary umawiają się na wyjście do sklepu, by podczas stania w kolejce pobyć ze sobą chwilę dłużej.

„Burmistrz jednej z dzielnic Berlina Stephan von Dassel twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusem, bo – jak przekonuje – chciał się uodpornić, a przy okazji być razem ze swoją partnerką podczas jej kwarantanny.” Jego zachowanie zostało potępione. Sama nie wiem, jak bym się zachowała, chyba podobnie.

„Inna historia. Ona, Dunka- ma 85 lat i mieszka w Gallehus. On, Niemiec- ma 89 lat i mieszka w Suderluegum. Poznali się w późnym wieku i zazwyczaj odwiedzają się codziennie. Teraz spotykają się w połowie drogi na zablokowanej granicy”. Czy naprawdę szlaban uchroni ich przed wirusem? Czy raczej przysporzy smutków? A może właściwie nic nie zmienia?

Wydaje mi się, że w tych czasach należy pięlęgnować każdy rodzaj pozytywnych uczuć, miłości przede wszystkim.

15 myśli na temat “O kochaniu

  1. Podczas wojny ludzie się nadal kochali. Czytałam że i w Obozach wybuchały wielkie uczucia. Miłość jest motorem napędowym w każdym czasie. Niejeden żołnierz przetrwał dzięki myśli o swojej ukochanej.
    Więc i teraz nie jest inaczej.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Myślę , że każdy czas i każdy wiek jest dobry dla pielęgnowania dobrych uczuć , szczególnie miłości.Mam 73 lata i mam nadzieję , ze najlepszy dopiero nadchodzi….

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s