Poczta

Pani Salmiakowa lubi chodzić na pocztę. Dziś pani Salmiakowa była zdziwiona, bo o listach do Pani Salmiakowej było głośno w 4 okienkach!!! Pani Salmiakowa nie dziwi się, że gdzie się nie pojawi, tam się coś dzieje. Panią Salmiakową już znają w dwóch gmachach urzędu. W jednym Pani Salmiakowa może sobie pooglądać i powybierać najnowsze znaczki, które za pomocą śliny przyklei na kopertę i przypięczętuje własną pięścią. W gmachu poczty, którą Pani Salmiakowa odwiedziła dzisiaj, załatwia ona sprawy firmowe i „po znajomości” może czasem osobiście odebrać pocztę, jeśli się pali, a kurier nie dojedzie, bo zaspał.

Ale to, że każda z pań w czterech okienkach była zaaferowana listami, troszeczkę Panią Salmiakową zdziwiło. Tylko troszeczkę, bo każda z Pań chciała Panią Salmiakową przyjąć przy swoim okienku, a padło na najbardziej zaspaną i najbardziej nieszczęśliwą panią urzędniczkę.

W barze obok, gdzie Pani Salmiakowa zamówiła danie dnia na wynos, w czasie oczekiwania zaczęła Pani Salmiakowa przeglądać pocztę. Rachunek za gaz. Rachunek za prąd. Rachunek za papier, kawę i mleko.

Przesyłka. Otwiera Pani Salmiakowa wielką, grubą kopertę, a w niej kolejna, którą można było „otwierać z ciekawości”. Otworzyła Pani Salmiakowa, a tam książka z piękną historią i kolejna koperta ” nie otwierać bez ważnego powodu”. Pani Salmiakowa miała bardzo ważny powód, więc otworzyła i przeczytała dwustronicowy list miłosny…i się rozpromieniła i rozpłynęła….

Obiad jeszcze potrząsał garnkami na kuchni, więc Pani Salmiakowa wyjęła kartkę z morskim motywem z dna przepastnej torby. Motyw widokówki, który już dobrze znała, bo gościł on na parapecie jej okna już rok. Życzenia urodzinowe!!! Jakie to zaskoczenie, że Pani Salmiakowa dostała kartkę urodzinową z życzeniami by rosła duża, zdrowo się chowała, i by morskie wiatry ją niosły w przyjemne miejsca i w przyjemnym towarzystwie! Jak zwykle Pani Salmiakowa pooglądała znaczki z Kabaretem Starszych Panów i z historią polskiej fotografii. A na koniec omiotła Pani Salmiakowa adres i roześmiała się w głos. Nałożyło się to z wizytą kelnerki przy stoliku, która podarowała pakunek i spowodowało, że kelnerka zaraziła się śmiechem. A co Panią Salmiakową tak rozśmieszyło? To, że otrzymała Pani Salmiakowa PIERWSZĄ kartkę imiennie do siebie zaadresowaną! – Pani Salmiakowa nie tylko ma imię, ale też adres!

I wiecie co? Pani Salmiakowa ma kupiony wczoraj urodzinowy los Lotto, ale chyba nie powiedzą wieczorem w tv, że Pani Salmiakowa wygrała, bo Pani Salmiakowa otrzymała dziś taki pakiet szczęścia, że więcej już Pani Salmiakowej nie trzeba…

11 myśli na temat “Poczta

 1. Droga Pani Salmiakowa,
  Wszelakiego dobra życzę i ja. Aby przy każdym poniedziałku było normalnie. Własnej prywatnej oazy szczęścia, spełnienia, spokoju i zdrowia. Wyrozumiałości i cierpliwości dla innych na tym łez padole. I co by pakiet nie wyczerpywał się przez rok cały;)

  Polubione przez 1 osoba

 2. Dla Kochanej Pani Salmiakowej najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, szczęścia w tej kolejności. Przyjemności takoż i miłości… I w bonusie moc uścisków.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Za pocztą nie przepadam. Trafienie na moment w którym nie ma kolejki to swego rodzaju wyzwanie. Do tego dochodzi rażący brak kompetencji. Parę lat temu wręczono mi list od trzy literowej instytucji w sprawie dotyczącej kogoś o podobnym nazwisku który mieszka kilka przecznic dalej. Zorientowałem się dopiero po otwarciu koperty. Potem chodziłem tłumaczyć się dlaczego otworzyłem przesyłkę, która nie była przeznaczona dla mnie. Zachęcony reklamą usługami Envelo usiłowałem wysłać list polecony czy paczkę. Panie w okienku nie wiedziały jak sobie z tym poradzić. Listonosz chronicznie zapomina nakleić numerek z listu poleconego. I tak dalej…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s