Niepokojąco dobrze

Nie może być za dobrze, bo się wydaje, że za chwilę będzie bardzo źle.

Pierwsze dni w pracy są niepokojąco miłe i spokojne. Szefowie niepokojąco zrównoważeni i wyrozumiali.

Własne biuro jeszcze mnie cieszy, choć siedzę przy otwartych drzwiach, by widzieć ruch na korytarzu. Piszę- jeszcze, bo można się w nim schować, ale samotność czasem jest niepokojąca. W moim biurze mam ekspres do kawy… firmowa kawa jest bardzo dobra. Zestaw firmowych herbat także.

Z nowymi prezesami czuję się tak, jakbym już z nimi nie raz konie kradła. Niepokojące jest to, że nie czuję strachu przed nowym i nieznanym. Jedynie lekki niepokój.

W firmie są rzeczy, które mnie pozytywnie zaskakują, ale też takie, na widok których tylko się uśmiecham. Mam ochotę to zmienić, ale poczekam z tym chwilę.

Sposób zarządzania całkowicie odmienny. Samiec Alfa chyba jeszcze nie do końca przeze mnie rozpoznany, ale może ja się nie znam. Zauważam deficyt ołówków.

Znowu mam klucz otwierający wszystkie drzwi…

27 myśli na temat “Niepokojąco dobrze

 1. Jeżeli jest zasada, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”, to może dla równowagi jest też „nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej”?

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Super ze zmieniłaś prace. Gratuluje odwagi bo to jest odwaga. Jeszcze ze Ci się podoba to sukces.
  Znasz mnie, ja ciagle zmieniam ale nie jest kolorowo.
  Dopiero po pol roku mogę stwierdzić ze do biura mam blisko ale dopiero od niedawna zacząłem tam chodzić. Ludzie są bardzo fajni ale też dopiero niedawno zacząłem mieć czas żeby się z nimi spotykać. Praca jest fajna ale też dopiero niedawno bo wcześniej to była fabryka jeśli nie kopalnia. Patokorpo.
  Oby ten stan trwał teraz jak najdłużej

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Super czytać, super wiedzieć, że u Ciebie zmiany na plus 🙂 Nowa praca, nowe możliwości, nowi ludzie, nowe.. wszystko nowe inne. Z plusami i minusami jeszcze do odkrycia. To dobrze, że wydaje się lepsze, bo takie rzeczywiście może być 🙂 Pierwsze wrażenie zazwyczaj nie myli, prawda? I nie ma co patrzeć przez pryzmat starych doświadczeń (i samców alfa ;P) Po co sobie psuć wrażenia obawami? Co ma być to będzie i jak ma być to będzie. Ciesz się i nakręcają pozytywnie tym, że jest Ci dobrze! Niech trwa jak najdłużej 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Z tym pierwszym wrażeniem mam kłopot 🙂 Zawsze za dużo wkoło mnie się dzieje. Do tego pracodawcy szłam z nastawieniem, że nie chcę tam pracować, ale pójdę z ciekawości zobaczyć człowieka. Czekałam na inną ofertę. Dostałam ją, kiedy podpisałam umowę. Ale na razie jakoś nie żałuję… zobaczymy, co pokaże czas.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s