Za chód

„Chodzenie szkodzi zdrowiu” zachrypiał mężczyzna, którego mijałam. Właśnie wydychał pierwszą chmurę dymu po odpaleniu papierosa. Miałam odpowiedzieć, ale stałabym się biernym palaczem pochłaniając dym. Machnęłam ręką.

Zgubiłam na mapie aktywności Czarnookiego. Żałuję, bo on trenuje z taką lekkością, choć przebiega 12 km.

Biegnąc robię dziubek z ust, jak wszystkie dziewczyny z Instagrama. Boję się, że wejdzie mi to w nawyk, jak chrząkanie. Przyczyna jest prozaiczna. Wpadam w chmurę muszek i latających żuczków. Chyba wciągam powietrze nosem, wydycham dziubkiem. Jak podaje portal kobieta.onet.pl „Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że codziennie zjadają robaki. Naukowcy zbadali tę sprawę i okazało się, że przeciętny człowiek w ciągu roku konsumuje od 453 do 907 gramów robaków„. Chyba jestem ponadprzeciętna, bo po spacerze nie jem już kolacji. Wydaje mi się, że ich chitynowe pancerzyki usztywniają mnie od wewnątrz, a co za tym idzie- proces starzenia postępuje, pomimo aktywności. Lustro nie kłamie. Mąż podobno też nie.

22 myśli na temat “Za chód

  1. Niedawno podsłuchałam, jak jedna dziewczyna mówi do drugiej, że powinno się robić te 6k czy ileś kroków dziennie, ale nie więcej, bo powiększą się mięśnie i waga wzrośnie… W pizzerii, gdzie ludzie chodzą też na piwo – żałuję, że nie podejrzałam, co dziewczyny zamawiały.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Uwielbiam chodzić! Marzę o klasie perypatetyków, gdzie zamiast siedzieć za biurkiem nauczyciel z uczniami by chodził po parku. Chodzenie w miejscu to coś co uskuteczniam w sali lekcyjnej – kółeczka na środku klasy. Podczas chodzenia jednostajny rytm układa myśli, a dotleniona głowa nie ma problemów z ich produkowaniem. Poza tym chodzenie na spacery to jeden z elementów sensu życia wg. Monty Pythona.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s